wtorek, 30 kwietnia 2013

Projekt Pilecki


W dniu 28 kwietnia, według wcześniejszych ustaleń z organizatorami "Rajdu ku czci Rotmistrza Pileckiego", przygotowujemy strawę dla strudzonych "ucieczką", uczestników tego interesującego przedsięwzięcia.


Nasza gastronomiczna przygoda, zaiste nie wyszłaby tak wybornie gdyby nieodzowna pomoc pani Dorotki - za co z tego miejsca, jeszcze raz DZIĘKUJEMY.


Po kilku godzinach zakupów, obierania, krojenia i gotowania zabieramy  gotowego już strogonowa w trasę do Alwerni, pod wcześniej umówiony zajazd.

Witamy się z reżyserem z którym omawiamy konkrety, odnośnie dalszego przebiegu wydarzeń i idziemy się przywitać z pozostałymi osobami, biorącymi udział w tym projekcie. Niewątpliwym zaszczytem i przeżyciem było uściśnięcie dłoni i wymiana zdań z rodziną zamordowanego przez komunistów rtm. Witolda Pileckiego, tj: panem Andrzejem Pileckim oraz jego kuzynem Andrzejem Ostrowskim. Kolejno, witamy się z zespołem Forteca - który to podjął się trudów tej tułaczki, ekipą filmową i resztą organizatorów.

Zasiadamy przy stoliku i w ciszy oraz koncentracji przyglądamy się - choć może bardziej odpowiednio - przysłuchujemy się rozmowie na planie filmowym panów Andrzejów oraz uczestników Rajdu - nie do pominięcia jest tutaj przedpremierowa, prezentacja acapella, utworu nad którym pracują chłopaki z Fortecy o Rotmistrzu Pileckim - dostrzec można było wzruszenie i radość wśród rodziny rotmistrza.



Po zakończeniu nagrywania materiału filmowego, pstrykamy pamiątkową fotkę i po pożegnaniu panów Pileckiego i Ostrowskiego udajemy się na górę, na wcześniej przygotowany posiłek z zespołem Forteca oraz ekipą filmową. Po błyskawicznie minionych 2-3 godzinach wspólnej posiadówki, opuszczamy chłopaków z Fortecy i ruszamy w drogę powrotną na Bieruń i Oświęcim.

Mamy nadzieję iż uda nam się doprowadzić do koncertu w Oświęcimiu :)

Dziękujemy wszystkim których dane nam było poznać i do zobaczenia na życiowej drodze. Dziękujemy również twórcą projektu za podarowanie książek Adama Cyry: "Ochotnik do Auschwitz. Witold Pilecki 1901-1948".

Zachęcamy do śledzenia strony Projekt Pilecki:
http://projektpilecki.pl/

Jak i również  do zapoznania się z twórczością zespołu Forteca, dla zachęty zamieszczamy kawałek o Żołnierzach Wyklętych:





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz